poniedziałek, 18 marca 2013

Warsztaty turystyczno - hotelarskie: SOPOT - DREZNO - POCZDAM - BERLIN- SOPOT

Warsztaty turystyczno – hotelarskie: Sopot - Wrocław – Drezno – Poczdam – Berlin - Sopot
W dniach od 6 do 12 marca 2013 roku uczniowie z klas: 3H, 2H, 1HA, 1HB i 3O wraz nauczycielami: Beatą Falkiewicz, Katarzyną Sielicką-Fidut i Moniką Szymulą uczestniczyli
warsztatach turystyczno-hotelarskich do Wrocławia, Drezna, Poczdamu i Berlina. W trakcie warsztatów poznawaliśmy piękno Dolnego Śląska oraz Niemiec (Saksonii
i Brandenburgii). We Wrocławiu  Ostrów Tumski wraz z katedrą, rynek wraz z kamieniczkami m.in. „Jasiem i Małgosią”, reprezentacyjną XVIII wieczną Aulę Leopoldinę w głównym gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego. Niezapomnianym przeżyciem było oglądanie Panoramy Racławickiej dzieła Jana Styki i Wojciecha Kossaka. W ciągu zaledwie 40 minut  mieliśmy możliwość  „przeniesienia się w czas Insurekcji Kościuszkowskiej” i odkrywania na nowo trudnych kart polskiej historii. Po mieście kroczyliśmy „szlakiem wrocławskich krasnoludków”.
Drezno oczarowało nas atmosferą i zabytkami miasta, to jedno z najpiękniejszych miast Niemiec, nazywane „Barokową Florencją” , „Florencją nad Łabą” lub „Wenecją Północy”. Obejrzeliśmy tam: Frauenkirche, Hofkirche, operę, słynny Zwinger –reprezentacyjną siedzibę Augusta II Mocnego, do którego prowadzi Brama Koronna, zwieńczona złotą polską koroną podtrzymywaną przez orły, symbolizuje, że August II był królem Polski. Odwiedziliśmy także najsłynniejszy i najpiękniejszy na świecie sklep mleczarski – PfundsMolkerei, gdzie niegdyś „wynaleziono” skondensowane mleko.

Zwiedzaliśmy także stolicę Brandenburgii - Poczdam„Wersal Północy” wraz z przepięknym Zespołem Pałacowo – Ogrodowym Sansssouci, byłą posiadłością króla Prus Fryderyka Wielkiego. 
Stolicę Niemiec - Berlin: wieżę Telewizyjną, Słynną Bramę Brandenburską, Mur Berliński,Alexanderplatz, Potsdamerplatz, Katedrę Berlińską. Wyspę Muzeów i najsłynniejsze znajdujące się tam muzeum – Pergamon, ukazujące unikatowe starożytne zbiory. Mieliśmy także okazję oglądać słynną ulice Unter den Linden, a także najdroższą ulicę Berlina wraz ze słynnym  Domem  Handlowym KaDeWe.
Ważnym celem naszych warsztatów było zwiedzanie Międzynarodowych Targów Turystycznych w Berlinie – ITB BERLIN, największej tego typu imprezie w Europie, gdzie mieliśmy możliwość zapoznać się z propozycjami oferowanymi przez branżę turystyczno – hotelarską. Liczba wystawców to  ponad 10 000 z ponad 180 krajów. Zaprezentowali oni wszelkie możliwe  sposoby spełniania turystycznych marzeń i rozwiązywania podróżniczych problemów, a my mieliśmy okazję obejrzeć cały świat w ciągu jednego dnia. W tym roku gospodarzami targów wraz z Niemcami była barwna Indonezja.
Bardzo ważnymi elementami naszych warsztatów były studyjne wycieczki do hoteli we Wrocławiu 3* Hotelu Tumskiego, 4* Art-Hotelu (był to hotel butikowy) oraz w Dreźnie 2 Hoteli Apartamentowych, dzięki temu mieliśmy okazję przypomnieć sobie na czym polega timesharing
Warsztaty były bardzo interesujące, w trakcie nich młodzież czynnie uczestniczyła w zajęciach: „jako piloci” - uczyła się trudnej pracy z mikrofonem, mieli również okazję obserwować pracę przewodników turystycznych, w którą rolę m.in. wcieliła się Pani prof. Sielicka, mogli przekonać się jak trudna jest to praca – zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz